Kdo si hraje, nezlobí

Jak se zrodily únikovky
V roce 2007 milovník počítačových her vymyslel prvníúnikovku, nikoho jistě nepřekvapí, že to bylo v Japonsku, tento druh zábavy se těší největší oblibě v Asii.
znak přátelství
Únikovky v Čechách
Uplynulo pár let a únikové hry zasáhly i Českou republiku. Bylo to něco nového, nebyla to jen další hra, která se hraje doma v obýváku, ale interaktivnízábava určená jak dospělým, tak dětem, hrát můžou úplní začátečníci nebo i celé rodiny. Mohou tak společně prožít něco nezapomenutelného a dobrodružného. Tyto hry vychází z her počítačových, kdy účastník uzavřený v prostoru má za úkol z něj uniknout. Hry jsou motivoványrůznými filmy, mohou připomínat konkrétní místa, např. vězení, vesmír, jadernou elektrárnu, strašidelné sklepy, mohou se odehrávat jak v současnoti, tak i v daleké minulosti. Na vlastní kůži máte možnost ocitnout se v psychiatrické léčebně, poznat Harryho Pottera, bát se v domě duchů. Samotný interiér by měl působit reálně, a to včetně zvukových, světelných či jiných efektů. Samozřejmostí jsou úniková místa jako tajná chodba či dveře, své mozkové závity zapojíte při řešení neobvyklých úkolů. To vše by u účastníků mělo vyvolávat emocea pocit, že jsou reálnou součástí toho všeho. Při výběru her si můžete zvolit i jejichobtížnost. U některých se setkáte i se skutečnými lidmi, tedy herci, kteří představují reálné postavy. Průměrný čas se pohybuje kolem jedné hodiny. Hra je určena pro 3-5 hráčů, je nutné přihlédnout jak k jejich zkušenostem, tak i k náročnosti samotné hry.
diskokoule
Neobvyklý zážitek jako dárek
Pokud si nevíte rady s dárkem pro někoho z blízkých či kolegů, nebo si sami s partou ať dospělých nebo dětí chcete pořádně zařádit a možná se i trochu bát, zachránit svět nebo utéct nepřátelům, určitě není lepší volba, než některá z únikových her. Ceny se pohybují od 800,- Kč za dva hráče, společnosti, které je provozují, poskytují různé slevy, např. pro studenty,
slevy narozeninové nebo je možné zakoupení dárkového certifikátu. Únikové hry jsou provozovány nejen v Praze, ale i v Brně, Olomouci, Břeclavi a Plzni a nabídka je bohatá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup