Proč financovat do zdraví pracovníků

Mnohé firmy už to pochopily: chtějí-li v konečném důsledku svoje finanční náklady snížit, musí investovat do uchování dobrého psychického a fyzického stavu svých zaměstnanců, tedy do jejich zdraví. Na péči o svoje pracovníky by se prostě šetřit nemělo. A tam, kde se na ní nešetří, nebývá ani nedostatek kvalifikovaných a schopných lidí, už jen proto, že zdravý a nevystresovaný člověk pracuje dobře a odvádí kvalitní práci. Zatímco u toho vystresovaného se zvyšuje pravděpodobnost dalších vážných onemocnění, kdy jinak perspektivní a poctivě pracující člověk končí v dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo odchází z důvodu nemoci z povolání.
wellness masáž
 
Benefity na přání zaměstnanců
Zaměstnanecké výhody v oblasti zdravotní péče patří k nejoblíbenějším a tam, kde se do péče o zdraví pracovníků financuje, tam se zvyšuje efektivita práce a zaměstnance to motivuje k rozhodnutí u firmy zůstat, i když práce je více náročná. V mnoha firmách mají zaměstnanci dokonce možnost sami navrhnout, jaké benefity by si přáli.
Programy pro zdraví tak na přání svých pracovníků nejčastěji nabízejí:
·         úschovny kol pro ty, kteří se chtějí zapojit do celostátní akce Do práce na kole
·         sprchy pro ty, kteří chtějí do práce běhat
·         kompenzační cvičení, posilovny a masáže
·         workshopy a lázeňské či rehabilitační pobyty
 spokojený pracovník
Postel v práci?
Pro většinu z nás zní jako sci-fi, aby zaměstnavatel investoval do polohovatelných křesel, v kterých si může jeho zaměstnanec v polední pauze vedle kanceláře zdřímnout. Ale zahraniční společnosti a dnes už i u nás mnohé moderní firmy krátký ozdravný spánek a odpočinek v pracovní době umožňují. Dobře totiž ví, že tato zahálka, ač se na první pohled jeví jako na úkor zaměstnavatele, mu ve skutečnosti přináší zvýšenou produktivitu práce a plné nasazení jeho pracovníků. Zdřímnutí během dne totiž značně zvyšuje výkonnost a chuť do práce.