Ještě uhladit chování a pusťte se do tance

Plesy byly odjakživa událostí, která byla jednou z nejvýše oceňovaných. Plesy pořádaly královské dvory, ale také vesničtí pořadatelé. Co mají všechny tyto zábavy společného?
nohy tanečníků
o   Ať už se jedná o zábavu, která probíhá v Horní Dolní nebo o skutečnou společenskou událost, na kterou přijdou všichni, kteří něco znamenají, je zapotřebí umět se chovat.
Některé trapasy jsou pochopitelně horšího rázu a některé snadno rozdýcháme a možná, že se jim i zasmějeme. Alespoň po čase.
·        Pokud někdo na tanečním parketu upadne, patří to do té kategorie, kdy se opravdu nic neděje. To se přeci může stát každému.
·        Horší je, pokud se dámě či pánovi nedaří vstát z důvodu přílišného popíjení při předchozím občerstvení. To už spadá mezi trapasy horšího kalibru.
Další zásadou je netančit to, co neumím. Pro muže naprostá katastrofa, protože není jasné, jak by dámu na tanečním parketu vedl a pro ženu pouze katastrofa.
novomanželský tanec

Tanec sbližuje

Někdy se stávají situace, při jejichž pouhé představě mrazí. A to dámy i pány. Také se vám stalo, že vám partner roztrhl šaty? Tutéž otázku bychom mohli položit z druhé strany. Také už se vám stalo, že jste partnerce roztrhl šaty? Myslím nedopatřením.
·        Pokud se žena nepřestala příjemně usmívat, pak se zachovala jako skutečná dáma.
·        Přesto, že jí v hlavě určitě cvakala kalkulačka, která vypočítávala škody.
taneční partner
Na plese se také můžete docela dobře seznámit. O tanci se říká, že je prostředkem komunikace a proto není nutné za každou cenu být duchaplným společníkem. A víte, co se ještě říká? Že lidé, kteří si rozumí při tanci, budou si rozumět i v životě. Tak prolistujte, co se teď nosí. Zjistěte termín nejbližšího plesu a hurá na taneční parket. A dámy, pokud do někoho při tanci vrazíte, pak to nechte být. On to za vás partner vyřeší. Za svou dámu je totiž zodpovědný pán. Alespoň doufám, že emancipace nedošla až sem.