4 seriály, co musíte vidět

1.      Hra o trůny
Čím jiným začít než seriálovou sérií, která celé šílenství v podstatě odstartovala. Hra o trůny, založená na knihách George R. R. Martina, vypráví příběh bojů o moc ve fiktivním světě Westeros a Essos. Byla to první sága, která měla podobně nákladnou produkci, například tím, v kolika lokacích se natáčela, kolik stály kostýmy a kolik se v nich vystřídalo postav. Ale očividně se to vyplácí, příběh, ve kterém se střídají draci s vlky a masovými boji, si získal srdce milionů.
kniha a záložka

2.      Stranger Things
Průlomový seriál americké streamovací služby Netflix, který se tak definitivně vyrovnal klasickým televizním stanicím. Příběh malého kluka Willa, ztraceného ve světě Upside-Down, jeho přátel i záhadné Eleven se zjevil před několika lety jako přízrak. Sami autoři to prezentují jako poctu Stephenu Kingovi i dalším velikánům klasického hororu. Takže pokud se rádi bojíte, tohle je přesně ten pravý seriál pro vás. Varování: vytvoříte si nezdravě osobní vztah k partě fiktivních dětí.

3.      Dear White People
Jedno z nejkontroverznějších dílek poslední doby. Odehrává se na fiktivní americké vysoké škole Winchester, a sleduje příběhy několika afroamerických studentů na převážně bílé škole. Seriál kritizuje institucionální rasismus, takzvanou cultural appropriation (přejímání prvků z jiné kultury bez toho, abyste patřičně docenili odkud tato kultura pochází) a další věci, se kterými se dnešní afroamerická menšina musí vypořádat. Takže pokud jste běloch, seriál vás asi párkrát naštve, ale je skvělý.

muži s baterkami
4.      Život a doba soudce A.K.
Zástupce české tvorby. Seriál s Adamem Švehlíkem v hlavní roli vypráví příběhy soudních kauz, volně inspirovaných skutečnými událostmi. Propletený příběh, na kterém se prolíná osobní rovina s prací soudce je rozhodně tím zajímavějším, co na české scéně v posledních letech vzniklo.