Jak a kde si nejlépe užít dovolenou

Jsou lidé, kteří si dovolenou za celý rok ani nevyberou. Nemají tu potřebu, nemají s kým ji trávit nebo jsou to prostě workoholici, kteří jsou nejspokojenější v práci a přijdou si tam nepostradatelní. A na druhé straně stojí ti, kterým je pět týdnů ještě málo a nejraději by měli alespoň dva měsíce v kuse a ty procestovali. Takoví lidé si berou kolikrát i neplacené volno v práci, aby mohli vyjet za hranice všedních dnů a obohatit svůj život o nové zážitky.
Rozhodnete-li se pro dovolenou mimo svůj domov, máte v podstatě tři možnosti.
potřeby na cestování.jpg
1. Jet na vlastní pěst
Musíte počítat se složitějším zařizováním, věnovat čas přípravám, plánování výletů, shánění ubytování atd., ale zase se můžete dostat do méně známých a méně navštěvovaných míst, jste svými pány a můžete i ušetřit. I když to zde neplatí vždy. CK mívají často množstevní slevu na ubytování nebo dopravu.
2. Jet s cestovní kanceláří
Nemusíte se v podstatě o nic starat, jen si vyberete vhodnou destinaci, případně si ji necháte doporučit a musíte se rozhodnout mezi pobytovým nebo poznávacím zájezdem. Pokud se něco nevyvede podle vašich představ, můžete nadávat na organizátora zájezdu nebo ho přímo reklamovat u CK.
mušle na pláži.jpg
3. Kombinace obojího
Zajistíte si vlastní dopravu a CK ubytování nebo naopak.
Dobrodruzi a také rodiny s dětmi dávají přednost první možnosti nebo jedou jednou tak a jednou tak. Existuje dost CK, se kterými je cestování tako jedno velké dobrodružství. Kdo chce ovšem hodně ušetřit a zároveň se dobře poznat s místními a nebojí se nepohody, ten může vyrazit za ekoturistikou, kde se mu nabídne ještě další dimenze nevšedních zážitků a zároveň si bude muset náklady na svou dovolenou odpracovat . Tomuto stylu dávají přednost hlavně mladí lidé, studenti, kteří mají dostatek volna nebo singles. Narazíte určitě na spoustu zajímavých lidí a zároveň si procvičíte cizí jazyky.