Kde je třeba zapracovat?

Každá vláda přijde s něčím novým a zruší něco starého. Občas jde z toho člověku hlava kolem. Jen si na něco zvykne, už to zase neplatí. Poplatky u lékaře a další věci v posledních letech, které třeba i měly smysl, jen nebyly moc populární. Jako ostatně většina nutných zásahů do našeho pohodlného života.
vybarvené obrázky.jpg
Pokud člověk nevytáhne moc často paty z té naší doliny, má tendenci si stěžovat, jak je to tu všechno strašné a na prd. Manžel má v práci kolegy ze Slovenska s maďarskými kořeny a ti si libují, jak tu na úřadech jde všechno rychle, bez front, čekání a hlavně úplatků. A jde to, protože u nich to často nejde ani s úplatkem. A to jsme jen o jeden stát na východ dál. Jak to asi vypadá na Ukrajině a v Rusku? A jak ve Francii a Španělsku? Je třeba občas vycestovat nebo si najít nějaké zahraniční přátele, aby si člověk uvědomil, jak se vlastně máme dobře. I když zlepšovat je samozřejmě stále co, o tom žádná.
Na čem by ti naši politici měli zapracovat asi nejvíce? No, víceméně na tom samém, co jejich předchůdci. Jsou ministerstva, kde si ministři podávají dveře a k ničemu to stejně nebo právě proto nevede.

Školství

Škola je základem života a měly by to být pevné základy, na kterých náš život začneme stavět. Jenže u nás jsou dost vachrlaté a chaotické. Co bylo dříve ve školství dobré, to se zrušilo a začaly se zavádět západní novoty bez ladu a skladu a bez rozmyslu. Výsledkem je to, že úroveň našeho školství upadá a v budoucnu ji budou nejspíše zachraňovat soukromé školy a žáci a studenti si za kvalitní studium pěkně připlatí. Problémem jsou ale již školky a jesle, kterých je málo a míst pro malé děti pracujících žen se nedostává.

Stavebnictví

Stavíme, ale draze a pomalu. K západu hleď a koukej se učit, česká stavební firmo. Hlavně dálnice jsou problém .
elektrokardiogram a stetoskop.jpg

Zdravotnictví

Lékaři i sestry prchají na západ za lepšími platy a k nám se sune vlna pracovníků z východu. Na některých specializacích se odborníků absolutně nedostává. Je to jen o penězích?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup