Semínka na klíčení můžete volit podle několika kritérií

Pro vhodná semínka na klíčení nemusíte chodit daleko. Seženete je jistě v blízkosti svého bydliště, stejně tak jako si je můžete objednat pohodlně na internetu. V každém případě byste vždy měli dbát na to, aby se jednalo o tu nejlepší kvalitu, ideálně s označením bio, neboť je potřeba mít na zřeteli, že jejich klíčky budete bezprostředně konzumovat. A chcete-li svému tělu dopřát to nejlepší, tak je nutné, abyste si zvolili i tu nejlepší kvalitu semen.
červené klíčky

Každopádně dobrá zpráva je, že i když si pro pěstování klíčků vyberete ty nejkvalitnější semínka, tak vás v žádném případě nepřipraví o vaše úspory. Semínka na klíčení jsou totiž poměrně levnou záležitostí, jsou snadno dostupná a můžete vybírat mezi celou řadou druhů rostlin, které vám zpestří váš jídelníček.

Při výběru těch pravých semínek na klíčení tak může hrát roli vaše chuť, a to zda preferujete raději šťavnaté, silné a křupavé výhonky anebo raději něco jemnějšího či pikantního. Volit můžete z několika desítek druhů od našich původních rostlin jako je třeba řeřicha, až po ty exotické v podobě chia semínek.
polévka s klíčky

Váš výběr může zároveň výrazně ovlivnit fakt, co plánujete s naklíčenou úrodou dále podniknout. Klíčky totiž můžete konzumovat jak syrové jen tak, jako přílohu k jídlu či jako součást hlavního jídla. Můžete je přidávat do pomazánek, do salátů, do těstovin anebo do polévek anebo s nimi třeba můžete ozdobit namazané pečivo. Možností je hned celá dlouhá řada, a pokud náhodou svou úrodu nedokážete zkonzumovat najednou, můžete ji i na pár dní uložit do lednice.
cizrnové klíčky

A zapomenout bychom neměli ani na to, že se jednotlivé klíčky liší nejen svými rozměry a chutí, ale také barvou. Od přechodů z bílé a svěží zelené tak můžete dojít až k výrazně růžovým či rudým odstínům, které se rovněž mohou stát zajímavým zpestřením vaší jídelní tabule. Nezbývá, než popřát dobrou chuť!