Hurá do zoologické zahrady

Nevíte kam s dětmi o víkendu? Zkuste navštívit jednu z našich zoologických zahrad. Ať bydlíte v kterémkoliv koutě naší republiky, vždycky to budete mít do některé z nich blízko.Pokud je Vaším domovem severovýchod České republiky, asi to budete mít nejblíže do zoologické zahrady v Ostravě.
Tato zoologická zahrada se může pyšnit tím, že byla jako první, ve které se podařilo odchovat mláďata
–         plameňáka kubánského
–         levharta cejlonského
–         rysa červeného.
velký pták
Jedinečnost této zoologické zahrady je i v tom, že jako jediná v Čechách chová vzácné druhy madagaskarských lemurů. Ostravská zoologická zahrada je rozdělena do devíti pavilonů. Nejnověji je otevřen Pavilon evoluce, ve kterém se budete cítit jako ve skutečném deštném pralese. Kromě živočichů tu můžete poznávat i exotické rostliny.
hlava hrocha

Noční život ve dne

Další zvláštností je pavilon zvířat s noční aktivitou. Jmenuje se Tanganika a jsou tu ve dne simulovány noční podmínky. Můžete tak spatřit například krokodýly nebo hrochy v situacích, které byste jinak nepoznali. Za procházku jistě stojí i nově otevřený botanický park.
o   Pokud se do ostravské zoologické zahrady vydáte některý víkend koncem března, můžete se zúčastnit komentovaných setkání u různých druhů zvířat.
·        Poté, co Vám povědí o zvířatech vše zajímavé, budete svědky krmení.
o   Od května jsou tyto akce denně.
siesta krokodýlů
Jestliže Vám to nestačí a chcete se dozvědět o zvířatech více, můžete si zajít poslechnout přednášky odborníků. Konají se jednou za měsíc. Poté, co poznáte dokonale život cizokrajných zvířat, můžete si některé z nich adoptovat. Sice si neodnesete domů malého šimpanze, ale určitě dobrý pocit, že jste vykonali dobrý skutek. Částka od adoptivních rodičů není až tak vysoká. Začíná na pěti stech korunách za rok. Záleží ovšem na tom, které zvíře chcete sponzorovat.