Výlet do zvířecí říše

Zvířata nás nepřestávají udivovat a my je nepřestáváme obdivovat. Mnoho krásných druhů, ale nemáme šanci nikdy na vlastní oči vidět tak zblízka jinde, než v zoologické zahradě. V těch zvířata žijí, ošetřovatelé se o ně starají a mnohým to i zachrání život. Vy je můžete podpořit tím, že se na ně přijdete podívat a zaplatíte vstupné. Za to můžete obdivovat krásu všech možných druhů zvířat, i těch exotických nebo chráněných. Česká republika na to jak je malá země, má hned několik velkých a moc hezkých zoologických zahrad, do kterých se stojí za to vydat na výlet. Kromě toho se můžeme pochlubit také Krokodýlí zoo, a tu jen tak někde nemají.
malá opička
U nás v České republice máme dohromady třináct zoologických zahrad (Praha, Hodonín, Brno, Zlín, Děčín, Tábor, Ústí nad Labem, Plzeň, Ostrava, Olomouc, Hluboká nad Vltavou, Jihlava a Liberec), další dva velké zoo parky a spoustu těch menších parků a zahrad. Také máme dvě specifické zahrady a jedny jsou s krokodýly a druhá je zase plná papoušků. Vybere si tedy opravdu každý a je úplně jedno, z kterého konce republiky vlastně jste. Některé stojí i za to, abyste si do nich udělali klidně i delší výlet.
·         Krokodýlí zoo Protivín: Do Protivína si určitě nezapomeňte udělat výlet, jsou zde k vidění i vzácní krokodýli, aligátoři i krokodýl albín. Vše si prohlédnete pěkně zblízka a je to opravdu nevšední zážitek. Jen dejte pozor mezi terárii je vysoká teplota vzduchu a velké vlhko, takže se vám může udělat i mdlo a během prohlídky nemáte moc možností kam utéct. Proto pozor na vstup s dětmi a lidmi s vážným onemocněním.
hlava aligátora
·         Papouščí zoo Bošovice: Pokud máte raději roztomilé a barevné opeřence určitě se zajeďte podívat do papouščí zoo. Tolik barev pohromadě jste ještě neviděli. Děti budou určitě nadšené.
·         Mořský svět Praha: Moře láká mnohé z nás. Nejen svou krásou, ale také hloubkou a tajemstvím. Trochu mořského tajemství vám odkryje právě mořský svět. Úžasný zážitek i podívaná. Uvidíte mnoho krásných ryb a mořských živočichů, žraloky, rejnoky a alespoň malinko se vám poodkryje život na dně mořském.