Plíseň v domě

Pokud s námi plíseň žije pod jednou střechou, může se nám postarat o nejeden zdravotní problém. Může nás začít bolet hlava, může se nám začít špatně dýchat nebo nás bolí žaludek. Časté jsou též záněty spojivek, senná rýma, vyrážky, atopický ekzém. Pak mohou nastoupit alergie a přerůst v astma. Jsou tu ale ještě horší onemocnění. Mohou spustit nebezpečnou toxickou reakci. Jsou rakovinotvorné a mutagenní (mohou přispět k poškození plodu v těhotenství nebo potratu).
 
Plísním v domě zkrátka nesmíme vytvářet vhodné podmínky a dovolit jim, aby se u nás usadily. A pokud se nám tam přeci jen dostanou, je potřeba ihned účinně zakročit.
plesnivé cihlové zdi
 
Milují vlhko
Daří se jim hlavně tam, kde je vlhkost vzduchu vyšší než 60 %. A kde je teplota 20 až 25°C. A když se málo topí a málo větrá, jsou pro ně ideální životní podmínky vytvořeny. Začnou růst na okenních rámech, za nábytkem, líbí se jim v koupelnách a WC, kde se málo větrá. Usazují se v klimatizacích, kde se zanedbává údržba. V některých domech bývají pravidelnými návštěvníky. Přicházejí, když nastane chladné vlhčí období. Je potřeba dostatečně topit a pravidelně větrat!
 
Řešíme příčinu!
Někdy to zaviní špatná okna. Nedostatečná izolace pouští chladný vzduch k vnitřní tabuli a okna se rosí. V některých případech vlhkost prochází zdivem. To je potřeba provádět stavební úpravy většího rozsahu. Izolaci zdí, impregnaci zdiva pomocí chemické injektáže, elektroosmotické vysušování zdí, zateplení fasády. Tato opatření je potřeb řešit s odborníky, protože jejich provádění je technicky náročné. Také musíme počítat s tím, že budou náročné i finančně.
 dům v mlze
Co zvládneme sami
Sami můžeme poskytnout první pomoc napadené zdi. A udělat to rychle. Jak na to?
–       nejdříve použijeme přípravek na plíseň v interiéru (například Savo)
–       pak ještě za vlhka plíseň odstraníme špachtlí (pokud bychom to prováděli po uschnutí, spóry plísní by nám zamořily vzduch v celém bytě)
–       potom ještě alespoň dvakrát zopakujeme protiplísňový nátěr
–       nakonec zeď natřeme malbou (obsahující protiplísňovou složku)
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup