Největší cestovatelské pověry a mýty

Určitě i vy jste někdy zaslechli o různých pověrách nebo mýtech, které kolují světem. Dnes se na některé z nich společně podíváme a řekneme si, jak to s nimi vlastně ve skutečnosti je nebo není .
Možná že i k vám se někdy dostala pověra, že je v Norsku pouze sníh a mráz. Není to ale vůbec pravda, protože to, že se zde jezdí za polární září, ještě neznamená, že se jedná o Arktidu. Pravda je ale taková, že za polárním kruhem leží pouze Špicberky, což jsou ostrovy, které jsou od pobřeží Norska velmi vzdáleny. Jižní část Norská má dokonce jaro, léto a podzim stejně jako my. Příroda zde ale rozkvétá na konci jara a teploty nejsou tak vysoké jako u nás. Nic ale nebrání tomu, aby v létě bylo okolo dvacetipěti stupňů.
cestující v autě
Opravdu si myslíte, že je Velká čínská zeď vidět z vesmíru? Pokud ano, pak jste na velkém omylu. Jedná se sice o nejdelší stavbu na světě, ale za to z vesmíru rozhodně vidět není.
Írán popravdě vůbec není nebezpečný a turisticky nedostupný, jak se o něm říká. Je sice potřeba zažádat si o vízum, ale to ještě neznamená, že by bylo tohle místo nebezpečné. Je ale dobré navštívit jej s někým, kdo se vyzná v místních poměrech. Ideálně pokud zná alespoň jazyk. Lidé se zde chovají podle pravidel a jiné kultury, ale rozhodně nejsou nebezpeční. Mohou se dostat dokonce do problémů, pokud se baví s turisty.
silnice a hory
Návštěva Thajska rozhodně neznamená velké pařby nebo zvláštní lidi. Něco takového můžete nalézt možná v Bangkoku. Pokud si ale zvolíte venkov nebo destinaci někde u moře, pak se o sebe určitě nemusíte bát. Thajci jsou velmi klidným národem.
pohled zezadu
Jestli je něco, co je opravdu pravdou, pak je to to, že byste se měli v New Yorku vyhnout v nočních hodinách metru. Ne nadarmo se říká, že je New York město, které nikdy nespí. V nočních rodinách volte raději autobus. Buďte si více než jisti, že vám řidič zastaví, kdekoliv si jen řeknete, a to klidně i mimo zastávku. Váš hotel se totiž může nacházet ve čtvrti, která není v noci úplně bezpečná.