Jde vůbec koupit něco takového jako je firma?

Pokud chcete začít podnikat, máte několikero možností. Riskovat vše, co jste doposud vybudovali, veškeré úspory a majetek a začít podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná, tedy známé OSVČ. Nebo se můžete rozhodnout založit si, nebo nějak získat společnost s ručením omezeným.

Přemýšlíte nad podnikáním?

Budete jediný společník, a zároveň jediný jednatel. Přesto, že v názvu budete mít hrdý název „Společnost“, bude to jen a jedině vaše záležitost. Navíc za závazky své společnosti, bude vaše společnost ne vy, ručit a to jen do výše základního jmění. Zákon umožňuje nejnižší jmění jednu korunu, takže celé to učení je jen taková kulišárna. Asi se rozhodnete pro druhou možnost. Tedy určitě v případě, kdy očekáváte, že vás váš projekt uživí. Jak se ale ke společnosti s ručením omezeným dostat? Můžete si ji sami založit. Můžete si ji nechat založit. Můžete koupit společnost s ručením omezeným, která končí, nebo je v likvidaci. Můžete si koupit společnost, která je čerstvě založená a nemá nijak podnikáním ovlivněné jméno.

Zakládání společnosti vlastními silami je docela ošemetná věc. Neznáte náležitosti a předepsané formy dokumentů. Dost dlouhý čas strávíte nezbytným studiem. Nechat si založit společnost s ručením omezeným, znamená spolehnout se na aktivitu pověřeného právníka. Bude rychlý, aktivní, nebo se s tím nebude nějak trápit a věc se potáhne. Kolik si za to vezme? Nebyl by jiný právník rychlejší a levnější?

Není to tak drahé

Koupit společnost, která z nějakého důvodu s podnikáním končí je sice fajn a docela rychlé, ale můžete si být jistí, že se za touto společností nepotáhnou nějaké přešlapy? Že nevypadne příslovečný kostlivec ze skříně v podobě nesplacených, utajených závazků? To je slušné riziko, co říkáte? Doporučuji najít firmy na prodej v Ostravě Kancelar29 a vybrat si nějakou ready made společnost. Společnost, která byla založena za jediným účelem. Aby se prodala. Společnost nepodnikala, nebrala si úvěry, má čistý štít. Není to ideál?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup