Choroby a čaje


Je tu tady. Zima! Čas bacilů a baktérií. Jsou mezi námi takový, na které si žádný bacil nedovolí a pak na druhé straně ty kteří to schytají za všechny. Samozřejmě záleží na tom, v jaké intenzitě se to projeví. Někdy stačí na noc prášek a teplý čaj ale někdy to chce antibiotika a minimálně týden doma v posteli. A ještě i pak to nějaký ten den trvá kým se člověk dostane do pohody a cítí se úplně v pohodě. Může k tomu dopomoct i následné užívání vitamínu nebo čerstvého ovoce.

čajová směs

Naše medicína jde mílovými kroky kupředu, a tak dokáže během pár dnů pomoct a ulevit pacientovi. Nebylo tomu ale vždy tak. Na mnoho chorob nebyly léky, a tak se lidi spoléhali na přírodu. Jenomže to chtělo znalosti a zkušenosti. A tak zde najdeme ženy, které dokázali vytížit z přírody maximum a spojit její sílu a účinky na vyléčení některých nemocí. Tyhle ženy se většinou zaměřili na léčivé bylinky. Postupem času vznikli herbáře a knížky o léčivých účincích různých bylin. Kombinaci více druhů se často vlastně náhodně přišlo na zvýšení účinků. Stále je ještě mnoho domácnosti kde se vaří šípkový nebo řepíkový čaj. A co takhle ochutnat nějaký ovocný čaj?

čaj a vánoce

Možností nákupu je spousta. Od potravin, přes lékárny až po babiččinou směs. Neumíte rozhodnout? My máme pro vás nápad a radu. Kliknutím na odkaz v tomhle článku se dostanete do světa zmíněných ovocných čajů. Nabídka je opravdu královská a při troše fantazie na vás dýchne vůně horkého čaje. V klidu se můžete seznámit s kombinacemi o kterých jste možná ani nevěděli že vůbec existují. A myslíme že zvlášť v tomhle ročním období to určitě ocení každý, kdo se nechce cpát prášky. Co může být více uvolňující a uklidňující než šálek horkého čaje doma v křesle a pod dekou? Zkuste to a určitě se vám to zalíbí tak že čaj bude vaším každodenním společníkem. Tak na zdraví!