Beton jako dekorace


Když se řekne beton, tak si snad každý představí základní stavební materiál, bez kterého bychom se neobešli při stavbě základů a vůbec celkově při práci jak na domě, bytě, tak zahradách. Studený, těžký a šedivý. Je to věc pohledu a názoru. Když se totiž dostane do rukou někomu, kdo si s ním s láskou pohraje, tak tu rázem máme nádherný dekorativní prvek, který je nejen odolný, ale nakonec i podle možností dostatečně praktický. Umělecké betonářství je ojedinělou praktikou, jak se takovému materiálu vdechuje život. Pracuje se s ním vlastně docela dost podobně, jako při práci se sádrou. Jen to chce mít ten správný cit a smysl pro detail. Vytvarovat se dá spoustu rozličných věcí.

beton

Úsporná svítidla

V podstatě se v dnešní době snadno můžeme setkat i s nábytkem právě z tohoto materiálu, dokonce se dají vytvarovat květy ocúnu a do nich vložit objímky a zabudovat moderní žárovky, včetně kovových komponentů. Rázem máme originální svítidla do obývacího pokoje. Velmi pěkně vyniká i se dřevem a sklem. Působí velmi přirozeně. Samozřejmě se musí pracovat s odlehčenou verzí betonu. Jedná se o originální tvorbu, se kterou se běžně v obchodech prozatím nesetkáme. Na zakázku se dají samozřejmě udělat i jiné předměty, kterým se vdechne život a oživí tak nejen naše bydlení. Smysl pro detail a správná forma pak dají jen podnět pro výrobu prakticky čehokoliv.

socha

Originální květináčky a předměty

Proč si nevyzdobit zahrádku různými dekoracemi? Navíc vlastní tvorba potěší a vždycky se dá vytvořit něco vtipného, co jiný nemá. Například staré boty, které chceme vyhodit, proč do nich nenalít beton a nevytvarovat do něj díru. Boty jsme stejně chtěli vyhodit, tak je po ztvrdnutí hmoty rozřežeme, vyjmeme betonové boty a do nich můžeme zasadit nějaké květinky. Nebo si nadělat různé druhy a velikosti květináčků. Když se upraví a namalují nebo vyzdobí kousky rozlámaných dlaždiček, tak můžeme mít i vhodný dárek pro milovníky květin. Zkrátka fantazii a šikovným nápadům se meze nekladou ani v betonu.