Vodu v bazénu nevypouštějte, poslouží vám i příští rok

Uložit bazén k zimnímu spánku i s napuštěnou vodou je optimální řešení. Ušetříte tak vodu, která je v optimální kvalitě, a jejíž napuštění by vás v příští sezóně stálo nemálo peněz, a také se postaráte o to, aby vaše nádrž včetně bazénové technologie přestála chladnou část roku bez nehod.zmrzlá voda

Co všechno zazimování bazénu vyžaduje?

Pakliže se činnostmi spojenými s ukončením koupací sezóny nechcete zabývat, můžete tuto práci směle přenechat http://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/cast-4-hlava-2-dil-2/ jiným – profesionálům, kteří vše do puntíku zařídí za vás, a to v té nejlepší kvalitě.
Pokud raději ušetříte nějakou tu korunu a nevadí vám do péče o vaši nádrž vložit trochu času, můžete si vzít k ruce některý z návodů umístěných na internetu a o zazimování bazénu se postarat sami.
Není se čeho bát, není to žádná věda, a když budete postupovat krok za krokem podle návodu, můžete si být jisti tím, že to zvládnete.
To, co byste měli učinit v první řadě, je zajistit optimální kvalitu bazénové vody. Ano, je to tak, k tomu, abyste na jaře našli vodu v nádrži v dobrém stavu, je nezbytné, abyste ji v dobrém stavu i opustili.námraza, sněhové vločky
Nejprve proto ověřte všechny důležité parametry kvality vody, jako je hodnota pH a koncentrace aktivní látky, přesvědčte se o tom, zda voda není nijak znečištěná, a až poté, co bude vše v nejlepším pořádku, můžete přistoupit k dalšímu kroku.
Tím je snížení hladiny vody tak, aby nedosahovala na vstup do filtrace. Jakmile objem vody v nádrži klesne, nalijte do něj zazimovač Chlorito – speciální přípravek, který zajistí udržení optimální kvality vody v chladném období.
Po aplikaci zazimovače stačí na hladinu vody připevnit dilatační plováky, které budou nádrž chránit před ledem, a následně přetáhnout krycí plachtu.
Poté můžete přistoupit k vyčištění, osušení a uskladnění všech hadic a bazénové technologie. Jestliže toto všechno pečlivě provedete, pak se můžete v nové sezóně těšit na napuštěnou nádrž v perfektním stavu.