Užitečná semínka

Zasadit si rostlinu a následně z ní sklidit užitečnou úrodu spolu rozhodně stojí za to. Navíc při volbě správného druhu získáte zdroj přírodních látek.

Užitečná semínka

Slunečnice

Tuto rostlinu zná jistě naprosto každý, ovšem i přesto je nádherná a spoustu věcí o ní nevíme, což je velká škoda, a proto se na ni pojďme odívat blíže. První takovou zajímavostí je, že spadá do čeledi hvězdicovitých, kam patří spousta okrasných rostlin, jenž zakoupíme i u nás. Samozřejmě jak už napovídá její název, tak se naklání za sluníčkem, aby získala potřebné množství slunečních paprsků, bez nichž se nikdy neobejde. Když se pozastavíme nad jejím vzhledem tak určitě taková nádhera nesmí chybět ani na Vaší zahrádce.

nakloněná slunečnice

Ovšem okrasnou částí to rozhodně nekončí, a proto se pojďme přesunout k té užitkové. Velkou výhodou je, že obsahuje pro naše tělo potřebnou mastnou kyselinu omega 6, jenž je obsažena ve spoustě doplňcích stravy třeba k lepšímu vývoji. Nesmíme zapomenout ani na zástup vitamínů a prospěšných látek. Hodí se do spousty pokrmů, takže z konzumace lze udělat naprostý gastronomický požitek. Nezapomeňte ani na ptáčky, protože ti slunečnicová semínka přímo milují.

Hrášek

Dnes si můžete velice snadno zakoupit semínka hrášku na klíčení jejichž pěstování je naprostá hračka a nemusíte být žádný zemědělec. Aby se Vám vše naprosto vydařilo, tak si postup popíšeme podrobněji. V první fázi je dobré nechat semínka trochu naklíčit, k čemuž stačí dát do misky vadu vodu s vatou, na které necháme semínka klíčit. Poté si stačí připravit truhlík s hlínou a klasicky semínka do přiměřené hloubky zasadit. Rostlinky nejsou moc náročné, a proto je ideální i pěstování i v bytu například za parapetem.

zelený hrášek

Následně rozhodně nezapomeňte ani na pravidelnou zálivku, jenž nepřehánějte. Konzumace klíčků přispěje k zlepšení zdraví a imunity, jenž je opravdu vždy důležitá, protože nás chrání před řadou nemocí. Pokud nechcete klíčky jen tak po omytí konzumovat, tak si díky nim můžete připravit lahodné rizoto. Určitě ho ocení vegetariáni či lidé, jenž si hlídají tělesnou hmotnost.