Trpí váš blízký Alzheimerovou chorobou a vy si s ním už nevíte rady? Zkuste domov Alzheimer

Alzheimerova choroba je velmi zákeřná nemoc, která je bohužel v mnoha případech až smrtelná. Smrt přijde průměrně do 8 let od prvních příznaků. Onemocnění způsobuje nevratné změny v mozkových buňkách, kvůli čemu člověk velmi zapomíná, neustále opakuje své byť i jen banální otázky. Objevují se rovněž také potíže s řečí a s vyjadřováním. Velkým problémem jsou poruchy orientace, lidé se přestávají orientovat jak v čase tak v místech. Často zapomínají, kde vlastně bydlí, přestože tam bydlí klidně i 10 let.

choroba

Starost o takto nemocného člověka je velmi náročná a vyčerpávající.

Je to starost, která trvá 24 hodin denně 365 dní v roce. Pokud byste jej nehlídali, mohlo by dojít opravdu k něčemu velmi závažnému, jako například k vytopení sousedů, když nemocný zapomene vypnout vodu, k vyhoření, když nechá zapnutou žehličku, atd. Pokud si tedy vezmete na starost vašeho blízkého s touto nemocí, připravte se na to, že to bude opravdu náročné. Alzheimerova choroba navíc snižuje obranyschopnost, což znamená, že musíte nemocného chránit před jakoukoliv běžnou nemocí. I obyčejná chřipka může způsobit velké obtíže. Navíc musíte počítat s tím, že se nemoc bude postupem času zhoršovat. Jakmile dojde do těžšího stádia, může se stát, že vás příbuzný přestane poznávat, což je psychicky velmi náročné.

starý pán

Zpočátku se o takto postiženého zvládnete postarat jistě http://zeny.iprima.cz/zdravi/laky-na-nehty-mohou-zpusobit-rakovinu sami. Později však nastane čas, kdy si možná budete muset připustit, i když je to velice těžké, že se o něj nejspíš nebudete schopni postarat úplně sami. Je to nemoc, během které nemocný dělá věci, které vás mohou velmi snadno rozčílit. Péče může být náročnější a náročnější. Proto jsou zde organizace typu domov Alzheimer, které vám v péči o takto nemocného člověka mohou pomoct. Vy jej budete pravidelně navštěvovat a budete s ním v kontaktu, místní pracovníci mu poskytnou tu nejlepší možnou zdravotní a sociální péči.