Sladký spánek je zapotřebí jako sůl

To, jestli bude náš spánek sladký nebo ne závisí na mnoha faktorech. K dobrému spánku potřebujeme dobrou postel. Na internetu nebo i v kamenných obchodech si můžete vybrat z opravdu velkého množství postelí. Pro váš sladký spánek musíte najít tu, která vám bude ze všech nejpříjemnější.
spánek s plyšákem

Pokud budete mít špatnou matraci, může to vést až k problémům se zády, což mnohdy není vůbec příjemná záležitost. Je ale možné, že pokud spíte s partnerem nebo partnerkou pak to, co vyhovuje vám, nemusí jemu nebo jí vyhovovat. Proto vždy vybírejte pečlivě společně.


Dalším důležitým faktorem je světlo a teplo. Některým lidem se spí lépe, když jsou okna zatemněná a některým když jsou na ostrém světle. Sami odborníci raději doporučují temno, jelikož ostré světlo mnohým lidem dává signál ke vstávání. Co se týká teploty, měla by se pohybovat okolo 20 stupňů.

Určitě se nebojte si do ložnice navrhnout i tmavší barvy, mnohým lidem to také pomáhá k lepšímu spánku.


Možná jste již někdy slyšeli o tom, že sladký spánek mají ti, kteří pracují. Něco na tom opravdu bude. Musí se ale samozřejmě jednat o práci poctivou.

S přibývajícím věkem začínají vznikat problémy se spánkem v čím dál tím větší míře. Možná za to může i špatný životní styl.

Mezi maličkosti, které mohou váš spánek ovlivnit se řadí například kofein, alkohol, nadměrné starosti apod.

Co se týká kofeinu, nejideálnější je pít jej naposled u oběda a poté už se věnovat pouze bezkofeinovým nápojům.


Důležité je také snížit alkohol. Pokud si dáte skleničku, nic se neděje. Pokud už je to ale více, můžete si být jisti, že váš spánek nebude vůbec kvalitní a budete se často budit.
spánek brunety

Nikdy byste si s sebou do postele neměli brát vaše starosti. Jednak budete mít problém vůbec usnout a jednak se budete často kvůli nim budit.

Možná vám naše typy pomohou k tomu, abyste se také sladce vyspali J.