Rychlý a efektivní úklid bazénu

Čistá voda je základ

Pohodové zahradní koupání má své jedinečné kouzlo. Doma se uvolníte, vše si zorganizujete podle svého a k tomu všemu máte své soukromí. Děti si tak můžou hrát, vy si můžete jen tak relaxovat. To vše je možné za předpokladu, že se o bazén dobře staráte a udržujete bazénovou vodu v dobré kvalitě.

ba

Ochrana před nečistotami

K tomu, abyste měli údržbu bazénu co nejjednodušší, je třeba udělat všechna opatření, abyste vodu před nečistotou ochránili. Základ je krycí plachta. Ta ochrání bazén před nečistotami v době, kdy se nekoupete. Velkým pomocníkem je i solární sprcha. Ta se umístí na vhodné místo před bazén a umožní tak koupajícím rychlou sprchu před vstupem do bazénu. O ohřev vody ve sprše se stará slunce.

ba1

Bazénový vysavač

Pokud se takhle snažíte udržet bazén v čistotě, běžný základní úklid stačí jednou za 14 dní. A s tím vám pomůže bazénový vysavač. Na bazény menších rozměrů stačí ten nejjednodušší typ vysavače. Tím je ruční bazénový vysavač. Vysavačem důkladně očistíte celé dno bazénu. Instalace ručního bazénového vysavače je velice jednoduchá. Hadice od vysavače se připojí k filtraci bazénu a využije tak sací sílu filtrace. Tu je třeba před použitím vyčistit. Po zapnutí bazénu tak nečistoty jdou do filtrace, kde se zachytí. Ruční vysavač vyžaduje při práci asistenci člověka. Je nutné s vysavačem pohybovat po dně bazénu, dokud není čisté. Při pravidelném čištění to nezabere víc jak několik minut.

S rohy a boky bazénu si lehce poradíte kartáčem a pokud je to nutné, nečistoty z povrchu vody seberte síťkou.

Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat pH vody.

Jen v čisté vodě si užijete dokonalý požitek z koupání. Není příliš důležité, jak velký bazén máte, ale jak čistý je. Pro bezpečné koupání vašich dětí nikdy údržbu nezanedbávejte.

Zazimování bazénu

Nezapomeňte bazén pořádně uklidit před zimním obdobím vyčistit a také se postarat o systém filtrace. Čistý bazén by se měl přikrýt plachtou určenou pro zazimování bazénu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup