Paříž, město lásky a umění

Každý už od mala vídáme všude fotky Eiffelovy věže, ale dokud ji neuvidíme naživo, nikdy si nebudeme schopni uvědomit, jak moc obrovská doopravdy je. Pokud jste v Paříži už někdy byli a Eiffelovu věž navštívili, určitě víte, o čem mluvím. Popravdě je to asi to nejkrásnější, co mi z návštěvy Paříže utkvělo v hlavě nejvíc. Ten pocit, který jsem zažívala, když jsem tu krásu viděla naživo, snad ani nedokážu popsat.

Kam rozhodně zajít a pokochat se?
louvre muzeum

1.      Eiffelova věž

Sice se říká “to nejlepší na konec” a já o tom nejlepším píši hned na začátku, ale je to jednoduché – Eiffelova věž je to první, co nás každého napadne, když se řekne Paříž. Už jen to, když ji vidíte, je něco neuvěřitelného, ale pokud si zaplatíte za to, abyste se mohli podívat až úplně nahoru, je to něco nenahraditelného. Celou Paříž máte jako na dlani a nevíte, kam se dívat dřív.

2.      Louvre

Zde se tedy rozhodně neřídili pravidlem, že všeho moc škodí. Je sice pravda, že tolik obrazů nikde jinde na světě nenajdete, ale popravdě – ani když jsem tam strávila něco okolo 3 hodin, nebyla jsem schopna projít úplně celé muzeum. Samozřejmě, k Moně Lise se stojí fronty, ale v Louvru je několik tisíců dalších děl, kterými se můžete kochat klidně i několik hodin. Zkrátka dokud vás to nepřestane bavit.
eiffelova věž

3.      Notre Dame

Všichni rozhodně víme, jaké neštěstí nedávno Paříž potkalo. Je veliké štěstí, že se zachovala hlavní a nejkrásnější část této katedrály, ale rozhodně to je velká rána. Katedrálu začnete obdivovat už z dálky a když budete u ní, tak budete pořád stejně unešení. Rozhodně stojí za to se této kráse nevyhnout a podívat se na to, co dokázali postavit.

4.      Vítězný oblouk

Další klasika, o které jsme už všichni někdy slyšeli. Samozřejmě z této památky nebudete tak unešení jako z Eiffelovy věže, ale taky vám vykouzlí obdiv na tváři. Je až nemožné, jak Pařížané berou všechny tyto památky jako samozřejmost a nevěnují jim skoro žádnou pozornost, protože je vídají každý den. Proto si važme toho, že Paříž můžeme navštívit jako turisté a obdivovat každý její centimetr čtvereční.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup