Měření ph se bez nich neobejde

Jedná se o tester bazénové vody. Ten je nenahraditelným pomocníkem při zjišťování různých hodnot. Bazénové testery se používají k zjišťování hodnot ph a koncentrace aktivního kyslíku a dalších jednotek. Díky nim snadno zkontrolujete, jestli ve vodě ve vašem bazénu probíhají správné procesy. Zjistíte správné fungování a také si ověříte dané údaje. Jedná se o velice důležitou pomůcku, na kterou bychom v žádném případě neměli zapomínat. Tyto hodnoty bychom měli zjišťovat jak na začátku koupací sezóny, tak i při jejím průběhu. Spolehlivá hodnota ph totiž pomůže, aby správně fungovala veškerá chemie a přípravky, které do vody přidáváte, aby voda mohla být čistá a hygienicky nezávadná.pool7

Bazénové testery monitorují dvě hodnoty

Základními ukazateli jsou:
a) Aktuální koncentrace oxidačního činidla (Zde se jedná o aktivní chlor, brom, kyslík, PHMG.)
b) Hodnota Ph vody.
Abychom nadále mohli kvalitně používat další chemii do vody, jsou tyto parametry opravdu nezbytné. Udávají, jestli máme ph snižovat nebo zvyšovat. Podle testeru to velice snadno zjistíte a můžete se podle toho zařídit. Stačí přidat produkty, které jsou na optimalizaci hodnot ph určené. Jedná se o ph plus a ph minut. Snadno tak zjistíte, jestli je potřebné číslo navýšit nebo snížit.
· Kontrolní měření by se mělo provádět po celou dobu sezóny a to i v případě, že se ve vodě nekoupete. Stačí v rozmezí 7 až 14 dní. Nebo kdykoliv jindy, když se vám nebude zdát voda už vhodná.
· Značka PWS je skvělá v mnoha ohledech. Svým uživatelům totiž nabízí mnohonásobné používání. Finanční i ekologická výhoda. Kapalná činidla totiž můžete hravě doplnit pomocí náhradního balení. Díky tomu, že máte všechno základní již zakoupeno, můžete si pořídit už jenom náhradní kapalná činidla.
· Kompletní balení testeru obsahuje reagenční lahvičky, celý návod a porovnávací barevnou škálu. Investice to není nijak velká, takže se rozhodně vyplatí, abyste si celou koupací a plavací sezónu užili bez újmy v čisté, hygienické a nezávadné vodě.fun