Jak zabavit vaše nejmenší, když je venku škaredě?

Říká se, že zabavit dítě je jeden z nejsložitějších úkolů, který před rodiči leží. Na jednu stranu je to může být pravda, na druhou ale také nemusí. Vždy záleží na dítěti samotném. Někteří potomci jsou hodní a dokáží se zabavit takřka vždy sami, jiní potřebují více pozornosti. A právě s těmi je pak největší kříž, když je venku špatné počasí. Dostat je do nálady, když nemohou běhat po zahradě, je mnohdy velice složitý úkol, ale světe div se, možnosti existují. A není jich zrovna málo.
vodní člun

–        Nejideálnějším řešením je nezůstávat doma. Jasně, po venku se asi za vydatného deště nebo sněžení také příliš potloukat nebudete moci, ale můžete vyjet třeba do blízkého zábavního centra. Těch je dnes již celá řada a nenacházejí se pouze ve velkých městech, ale mnoho z nich naleznete i v mešních obcích. V takových centrech je pak zábavy více než dost, takže si každé dítko najde atrakci, která se mu zalíbí. A vy si alespoň pak můžete na chvíli odpočinout a dopřát si třeba hrnek teplé kávy. Problém je, že i když je těchto center po naší zemi už habaděj, v některých lokalitách prostě soustředěny nejsou a jet třeba padesát kilometrů za zábavou se každému nechce. Navíc to nevyjde ani kdovíjak levně.
pouťová atrakce
–        Alternativou k zábavnímu centru mohou být třeba stolní hry. Dnes již není možné hrát pouze Člověče nezlob se nebo Dostihy a sázky. Možností je v současnosti opravdu hodně. S vyspělými dítky můžete hrát i různé intelektuálně náročnější hry, které je nejen dostatečně zabaví, ale zároveň se i něco naučí, případně se zlepší v logickém uvažování. Každopádně je dobré mít vždy po ruce alespoň jednu či ještě lépe dvě takové hry. Nikdy nevíte, kdy zase bude celý víkend pršet.
–        Úplně nejjednodušší formou domácí zábavy je hra na schovávanou. Je zadarmo a je to zábava. Problém je, že pokud bydlíte v až příliš malém bytě nebo dokonce garsonce, míst, kam se zašít není mnoho. Tento druh zábavy je tak určen hlavně pro dítka majitelů větších obytných jednotek.

4.7/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup