Jak udělat útulný dětský pokojíček z mála. I když nemáte doma moc místa, dají se s tím dělat velké věci.

V malých bytech s malými pokoji je o něco těžší vybavit útulný pokojíček pro dítě, tak aby v něm měl vás potomek všechno potřebné. Pokud si ale šikovně pohrajete s daným prostorem, využijete každý kousek volného místa a vyberete vhodný nábytek, můžete dokázat i nemožné. Stačí se držet pár zaručených rad.
zařiďte svému dítěti pokojíček snů

Zaměřte se na barvy

Ještě než se pustíte do přeměřování celého prostoru, zamyslete se nad barvami, které do pokoje využijete. V první řadě myslete na základní pravidlo. Světlé barvy umí báječně opticky každý prostor o něco zvětšit, na rozdíl od tmavých odstínů barev, které prostor opticky zbytečně zmenšují. Dětský pokoj nemusí vypadat nudně ani, když jej zařídíte do světlých odstínů nebo využijete jen bílou. Děti ale jistě ocení i nějakou pestřejší barvu a tak se zaměřte spíše jen na doplňky, které celkový dojem příjemně osvěží. Pokud ale už sáhnete po výraznější barvě, slaďte k sobě různé odstíny od jedné barvy a využijte ji všude.

Jaký zvolit nábytek

Výběr nábytku může být ještě větší oříšek. Zvláště hodně malé prostory si obvykle žádají i nábytek na míru. Nejprve je nutné všechno důkladně přeměřit a promyslet si, kde by jaký kousek měl být umístněný a co nesmí v pokojíčku chybět. Obecně nejvíce místa zabere postel, tou určitě začněte. Jako nejvhodnější možnost se pak nabízí patrová postel, kdy dole pod postelí může být úložný prostor nebo koutek se psacím stolem. V tomto případě pak myslete na kvalitní osvětlení. Umělé světlo bude muset v tomto prostoru pod postelí nahradit zdroj přirozeného světla, když se dítě bude učit.
do malých prostorů volte světlejší barvy
Dobrým řešením jsou pak celé sety s vybavením do dětského pokojíčku, které k sobě barevně i stylově dokonale ladí. Tím zbude i méně práce na vás, už nebude potřeba nic moc plánovat. Nezapomeňte ani na místo, které máte výše u stropu. Dají se tam namontovat šikovné skříňky nebo poličky třeba na sezónní věci. Protože, když je nedostatek místa, počítá se každý volný centimetr k dobru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup