Jak se přestěhovat bezpečně a ve zdraví

Zásady bezpečnosti práce byly již za socialismu oblíbeným tématem v mnoha firmách, zaměstnanci byli pravidelně proškolováni, jak eliminovat nebezpečí úrazu, ale pozornost se příliš nevěnovala dalším aspektům, jako je např. stres. Stres při stěhování je spouštěcím mechanismem celé řady problémů, které mohou vyústit i ve velmi nebezpečné situace. Stres také hraje klíčovou roli v dnešní době, kdy je na prvním místě silný imunitní systém, a mnohdy je to dokonce otázkou přežití. Jak si počínat, abychom vše bez stresu zvládli?

otevřená krabice

Spolehněte se na solidní stěhovací firmu – větší akce typu přestěhování celého bytu přenechejte profesionálům v oboru a soustřeďte se hlavně na vše ostatní, co za vás stěhováci neudělají. Bude toho až dost – změny dodavatelů energií, nájemní smlouvy, nové doklady, nahlášení změny adresy, vybalování věcí na novém působišti a nové návyky v jiném prostředí, než na jaké jste byli dosud zvyklí.

Počáteční deprese – samotné levné stěhování Praha s profesionály se pro vás může stát dokonce zábavnou hrou, ono je totiž docela uklidňující, když vidíte pracanty, jak vše postupně mizí v autě a práce, jak se říká „odsejpá“. Připravte se však na to, že pak stěhováci odjedou a najednou na vás dolehne jakási tíseň. Je to známý psychologický jev, přichází stěhovací deprese, kdy máte v hlavě stále nostalgické vzpomínky na uplynulé období, kolem vás je hromada věcí v krabicích a nejste dosud zabydleni. Každá razantní změna v životě přináší sklony k depresi a tak je třeba se tomu efektivně bránit.

večerní provoz

Zajděte na večeři – dobré jídlo ještě nikdy nikoho neurazilo a hlavně vám může pomoci překonat toto těžké období. Dobrá večeře a vydatná sprcha jsou při stěhování vydatní pomocníci.

Projeďte se na kole po okolí – kolo je skvělý prostředek, jak se více sblížit s místem nového pobytu. Při jízdě zjistíte, že je vlastně kolem vás spousta zeleně, zajedete do parku, k lesu, na louku, k rybníku, k řece – vybírejte podle mapy zajímavá místa ve vašem okolí a to z vás může depresi setřást docela rychle a jednoduše.