Dezinfekce do bazénu i do vířivky

Mezi základní doplňky, které by neměly chybět u vašeho bazénu, je samozřejmě dezinfekce. Bez jejích pravidelného užívání byste neměli ani uvažovat nad tím, že vlezete do vody. Může to mít totiž dost nepříjemné následky. Rozmnožené bakterie a často také řasy mohou dělat velkou neplechu nejen na kůži, ale mnohdy i v zažívacím traktu. Zbavit se jich před započetím koupací sezóny by pro vás mělo být prioritou číslo jedna. Pro tento účel lze použít celou řadu účinných dezinfekčních přípravků .

závodní plavkyně

Mezi těmi nejlepšími patří jednoznačně chlór. Jedná se buďto o klasický preparát ve formě prášku, nebo v podobě tablet. Tablety jsou v poslední době více užívané, jelikož je manipulace s nimi daleko jednodušší než právě s práškem. Navíc mají dlouhotrvající efekt, což je další jejich plus. Pokud vám chlór nevoní, můžete klidně sáhnout po dezinfekci, kde je aktivní složkou kyslík. Sice si trochu připlatíte, ale zbavíte se tak štiplavého zápachu, který chlór občas produkuje. V případě, že nemáte bazén, ale vířivku, budete také potřebovat něco proti mikroskopickým škůdcům, ovšem chlór ani kyslík nejsou v tomto případě příliš vhodné prvky.
žena skáče do bazénu

Brom

Proč se mají používat jiné dezinfekční přípravky u bazénu a jiné v rámci vířivky? Odpověď je poměrně jednoduchá. Jde tu hlavně o teplotu vody. Zatímco v bazénu se teplota vody běžně drží okolo dvaceti až dvaceti pěti stupni Celsia, ve vířivkách je voda značně teplejší, a to až o desítky stupňů. V takovém vodě by tak neměly chlór ani kyslík příliš vysoký účinek. Proto se do vířivek používají preparáty na bázi brómu, které v takovýchto podmínkách naopak fungují skvěle. Brom, stejně jako kyslíkové přípravky, má navíc tu výhodu, že nevydává žádný zápach, což ocení hlavně jedinci citlivější na různé pachy. Brom do vířivky se dá koupit standardně ve specializovaném obchodě, případně můžete využít internet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup