Bydlení v mobilním domě vám může přehodnotit vaše životní priority

Co v životě preferujete

Jaký je podle vás smysl života? Domníváte se, že musíte mít za každou cenu nejmodernější výrobky, anebo vám vyhovuje se raději uskromnit a být více v kontaktu s přírodou a lidmi, na kterých vám záleží? První skupina lidí může podlehnout trendu za každou cenu sledovat a nakupovat novinky ze světa vědy a techniky, a přitom ani nezaznamenají, že jsou více a více odtrženi od těch nejcennějších lidských vlastností, jimiž jsou empatie, porozumění, soucit, vzájemná úcta a také pomoc svým blízkým. Může se stát, že budete trávit v zaměstnání víc, jak deset hodin denně, stanete se úspěšnými manažery, budete obklopeni majetkem, ale ve skutečnosti vám bude scházet docela obyčejné posezení s kamarády pod pergolou, s pohledem na kvetoucí záhon růží.

záhon růží

Ono je totiž to nejcennější obvykle dostupné přímo na dosah, je to právě příroda, klid, zpěv ptactva a energie, která z přírody proudí, nikoli městský chaos, kde se všichni za něčím neustále bezhlavě ženou, a kde si energii navzájem spíše odebírají.

Jistě, že je důležité zabezpečit rodinu hmotně, abychom měli přísun zdravé výživy a odpovídající oděv, obuv, nábytek a vše podstatné ke spokojenému běžnému životu, ale ruku na srdce, využijete na našich silnicích Ferrari? K čemu vám bude mít pozlacené kliky u dveří? Využijete opravdu vše, co nakoupíte a doma skladujete jen proto, že to vlastníte?

posezení u krbu

Zkuste se zamyslet nad tím, zda by nebylo výhodnější odstěhovat se na venkov, využít například mobilní dřevostavby celoroční, zateplené a celoročně obyvatelné, a mít vlastní zahradu, kde můžete pěstovat ovoce a zeleninu a vyhýbat se stresu, který je běžným průvodcem městského života. Mobilní domy jsou navíc nízkonákladové a lze tu významně ušetřit na energiích včetně pevných plateb a distribuci tepla ve srovnání s městskými byty, pokud dům budete vytápět dřevem.