Aplikace na sdílení fotek

Nejjednodušeji by se to dalo popsat jako sociální síť používá primárně k sdílení fotek. Pojďme se na to ale podívat podrobněji.
Instagram byl založen v roce 2010 konkrétně 6.10. Hlavními vývojáři byli Kevin Systrom a Mike Krieger. Poprvé se aplikace objevila v App Store (obchod pro vlastníky produktů od značky apple)  až v roce 2012 se objevil v obchodě Google play. 9. dubna oznámil Mark Zuckerberg plán na podporu Instagramu, který se odhadoval na část 1 miliard dolarů.
Ačkoli se tento fenomén dá najít na internetu k jeho plnému využití je potřeba stáhnout si aplikaci, určenou pro mobilní zařízení. Bez toho si můžete prohlížet fotografie, komentovat, ale přidání fotek vám nebude umožněno. Účet se dá propojit s facebookem.
instagram symbol
Prvotní funkcí této sociální sítě je sdílení fotek. Ty se dají přidat jako samostatný příspěvek, nebo na “my story” v překladu můj příběh, kde fotky vydrží jen po dobu jednoho dne. Mimo to je zde umožněná i komunikaci a reakce fotek, která přijde do soukromých zpráv.  Snímky se také dají upravovat pomocí velké škály filtrů a jiných nástrojů, určené k retušování, zaostřování a celkově k zvednutí kvality.
instagram a mobilní telefon
Co je na tom tak zvláštního? Jednoduchým kliknutím můžete sledovat svou oblíbenou celebritu. Některé přidávají více, některé méně, ale u všech víte, že to jsou ony díky ověřením umístěným u profilového obrázku.
Denně je využíván až 300 miliony uživatelům a měsíčně se číslo vyšplhá až na 500. Podle průzkumů patří většina profilům lidem pod 35 let. Publikováno bylo až 800 miliard příspěvků, a to i přesto, že 35 % všech uživatelů nikdy nic nepřidalo. Nejvíce sledovanými osoby jsou Selena Gomez, Cristiano Ronaldo, Ariana Grande a Kim Kardashian, jejíž fotografie ze svatby získala nejvíce lajků.
Pomocí hastagů si každý najde přesně to, co ho zajímá ať jsou to typy na cvičení, recepty, obrázky památek nebo nejnovější knižní úlovky, proto se aplikace těší takové rostoucí oblibě.